PORTFOLIO

ZVUKOVÉ PROJEKTY

Interaktivní hudební a zvukové instalace

VITRA pantones...

INTERAKTIVNÍ INSTALACE Z PANTON CHAIRS

Švýcarská značka Vitra na Designbloku 2016 představila interaktivní instalaci z ikonických Panton Chairs. Třináct židlí tvořilo pomyslnou klaviaturu jedné oktávy. Společným úsilím skupiny návštěvníků bylo možné plné využití instalace, a to prostým dosedáním na židle.

Tuto instalaci navrhli Jan Plecháč a Henry Wielgus.

Zprávy Designbloku 13 tónů, 13 kláves, 13 ikon. Vitra na Designbloku!.

Naším úkolem bylo navrhnout technické řešení a celou instalaci „oživit“.

TECHNICKÉ PROVEDENÍ

Základem celého systému byl speciálně navržený midikontroler, který spouštěl smyčky odpovídající jednotlivým židlím. Systém umožnoval fungovaní ve dvou režimech: klasický režim (usazení na židli v rámci jednooktávové klaviatury bylo spouštěčem jednotlivých tónů) wild režim (tóny nahrazeny zvuky zvířat).

T-MOBILE

INTERAKTIVNÍ ZÓNA

V rámci Kryštofkempů probíhajících v létě 2014 měl T-mobile svou interaktivní zónu nazvanou T-mobile Muzikiáda zaměřenou na hudební nástroje. Principem byly hudební nástroje v nadživotní velikosti, které reagovaly na pohyb, zatížení nebo úder.

TECHNICKÉ PROVEDENÍ

nstalace se skládala ze tří různých nástrojů:

Prvním z nich bylo jednooktávové vodní piano s pěnovými klapkami. Každá klapka obsahovala tlakový senzor, který reagoval na zatížení a výsledkem byl tón v rozsahu C1 až C2. Samozřejmostí byla možnost hrát ve více lidech na více klapkách zároveň.

Druhým nástrojem byla čtyřstrunná kytara tvořená napnutými různě tlustými slacklinami. Při zatížení a tedy napnutí struny se tah převedl přes tenzometrický senzor do řídící jednotky a ta generovala zvuk jednotlivých strun.

Třetím nástrojem byl buben, který reagoval na údery a hody míčků. Senzory opět předaly informaci do řídící jednotky, která zahrála krátkou bubenickou smyčku.

www.krystofkemp.cz .

ADRESA
Pobřežní 249/46, Karlín
186 00 Praha 8
Czech Republic

TELEFON
Technology / +420 776 783 480
Design / +420 773 209 744
Electronics / +420 608 632 913